![](https://static.wixstatic.com/media/539984_6de1a78540dd4b13b0c6420c5dcc3f9c~mv2.jpg/v1/fill/w_115,h_115,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/539984_6de1a78540dd4b13b0c6420c5dcc3f9c~mv2.jpg)
Το παιδικό βιβλιοπωλείο Ο Γάτος Μαουρίτσιο και οι εκδόσεις Φουρφούρι γιορτάζουν την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου συμμετέχοντας στον Περίπατο Βιβλίου που διοργανώνει η ΕΝ.ΕΛ.ΒΙ (Ένωση Ελληνικού βιβλίου) Το Σάββατο 7 Μαϊου, στις 11:30 θα γίνει η παρουσίαση του βιβλίου Ο Ερρίκος και η Μπάμπουσκα (εικονογράφηση : Zafοuko Yamamoto) από τη συγγραφέα Αρετή Κατσαντώνη . Μετά την ανάγνωση του βιβλίου θα γνωρίσουμε με τα παιδιά μια ασυνήθιστη μπάμπουσκα και θα ακολουθήσει εικαστική δραστηριότητα .
Για παιδιά ηλικίας 4- 7 ετών Η κράτηση θέσης είναι απαραίτητη. Είσοδος δωρεάν Θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα .
Δείτε την εκδήλωση στο Facebook εδώ : Ο Ερρίκος και η Μπάμπουσκα
Πληροφορίες Παιδικό βιβλιοπωλείο «Ο Γάτος Μαουρίτσιο» Ευφρονίου 10-12, Παγκράτι 116 34 | Μετρό Ευαγγελισμός Τ. 211 18 24 881| email: mauriciobookstore@gmail.com
---------------------------------------------------------------------------------------
Δείτε όλες τις εκδηλώσεις όλων των βιβλιοπωλείων που συμμετέχουν στον Περίπατο Βιβλίου με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου!
![](https://static.wixstatic.com/media/539984_3b44c0f82d5f4738ae6f85f0180bd2f3~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_105,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/539984_3b44c0f82d5f4738ae6f85f0180bd2f3~mv2.jpg)